פיתוח אתר מותאם אישית – האם זה מה שאני צריך?


קצת היסטוריה

לפני שנים, בפרוץ האינטרנט בסערה לחיינו, בניית אתרים הייתה מלאכת מחשבת - ישבתם עם בונה אתרים מומחה, נעזרתם בגרפיקאי, ונזקקתם למנהל אתר. עם התפתחות הטכנולוגיות, בנייתן של פלטפורמות לאתרים וביסוס מעמדן של מערכות ניהול התוכן (CMS), בניית אתרים הפכה למשחק ילדים, וכבר לא נזקקנו לא למתכנת, לא לבונה אתרים וגם לא למנהל אתר. עשינו הכל באמצעות תבניות מוכנות, כשכל מה שנדרשנו לעשות הוא לבחור את התבנית הרצויה, להזין את התכנים וזהו. אתר חדש קם, בלי לדעת HTML, בלי להסתבך עם קטעי קוד בעייתיים, הכל, בעזרת התבניות. וורדפרס, מערכת ה-CMS הנפוצה בעולם, הפכה את אלפי התבניות והתוספים ליתרון המשמעותי שלה על פני מתחרותיה, ובכך, ניצחה את הקרב, אפילו בטרם החל. אבל, אז, התהפכה המגמה, והתבניות, אשר בהתחלה נראו כפתרון המוצלח ביותר לבעלי האתרים, בעיקר בגלל עצלותם של המשתמשים בהן, יצרו דפוס ומראה אחידים לאתרים, מה גרם להם לשוב ולחשוב על פיתוח אתרים מותאם אישית.

לפיתוח אתר מותאם אישית ישנם מספר יתרונות בולטים על פני שימוש בתבניות לבניית אתר:

עיצוב ייחודי של אתר מותאם אישית

כאשר אתם מפתחים אתר עסקי המותאם אישית, אתם מציגים לגולשים המגיעים אליו את רוח הארגון, התדמית הרצויה, החזון שלו - כל אחד מהם משתקף בעיצוב הנבחר. העיצוב הייחודי יכול להיות מוצג ואף מעוצב לכדי תבנית מותאמת אישית לאתר האינטרנט שלכם. אכן, השתמשנו במושג "תבנית" בהקשר של אתר מותאם אישית, מאחר וגם לאתרים כאלה ישנה תבנית, אלא שהיא נבנית מאפס ואיננה נקנית או מורדת מאתר אחר.

סקליביליות, גמישות ויכולות ניהול

אתר מותאם אישית ניתן תמיד להרחבה. תמיד תוכלו להגיע אל מפתח אתר האינטרנט שלכם עם רעיונות נועזים או יוצאי דופן, בד"כ, אם מדובר בבונה אתרים יצירתי, הוא ימצא את הדרך הנדרשת לבצע אותם, גם אם הוא יידרש לעשות שמיניות באוויר לצורך כך. ניתן להטמיע פיצר'ים מותאמים אישית כדי להפוך את האתר שלכם (ולפעמים גם את העסק שלכם), קל יותר לניהול. אתר כזה לא יגביל אתכם בכל המדובר לאירועים, לאזורים המוגבלים לצפיית גולשים רשומים בלבד, פורטפוליו, או כל רעיון אחר שיש לכם או למפתחים שלכם, כדי ליצור את התדמית והמיתוג הרצוי לאתר ולעסק שלכם.

קוד מעודכן וגישת SEO מובנית

חברת פיתוח אתרים מבוססת ורצינית מקפידה כל הזמן לעדכן את הקודים בה היא משתמשת, והיא אף יוצאת מגדרה כדי למצוא דרכים חדשות שתגדלנה את עמידותם של האתרים ותארכנה את חייהם. במקביל לזה, היא גם מקפידה להתעדכן בשיטות העבודה המומלצות לביצוע האופטימיזציה של האתר (SEO), מיד ברגע שגוגל מבצעת את השינויים שלה במנוע החיפוש.

תמיכת מפתחים מיומנים

בעת פיתוח אתרים מותאם אישית תהיה לך גישה ישירה לתמיכה הניתנת ע"י מפתחים מיומנים, בדרך כלל באמצעות מנהל הלקוח שלכם או המפתח שפיתח את האתר שלכם מאפס. הם יוכלו לפתור בעיות ולתקן באגים במומחיות רבה (גם אם לא בחינם, תלוי בהסכם ההתקשרות ביניכם לבין החברה הבונה את האתר) והם רק לעיתים רחוקות נתקלים באתגר שאיתו אינם מסוגלים להתמודד.

לא הכל ורוד, לפיתוח מותאם אישית ישנם גם חסרונות מסוימים

פיתוח מותאם אישית עשוי להיות יקר וממושך יותר משימוש בתבנית אתר מוכנה אתרים מותאמים אישית בנויים על פי מפרט המוכתב על ידי בעלי האתר והם ניתנים להתאמה לצורכי עסק או הארגון. הם, לעתים קרובות, יקרים יותר ודורשים זמן פיתוח ממושך יותר, מכיוון, שכאמור, מדובר בבניה מאפס. מאחר ולא מדובר בשחור או לבן, אם התקציב שהקציתם לבניית האתר שלכם הוא מצומצם, תוכלו לקבל אתר המבוסס על תבנית קיימת, שהותאמה במידה מסוימת לצרכים שלכם. כמובן שככל שהתקציב שעומד לרשותכם גבוה יותר, כך רמת ההתאמה לצרכים תהיה גבוהה יותר. מסגרת הזמן לפיתוח אתר מותאם אישית, בד"כ, תהיה ארוכה יותר בארבעה שבועות מזו של אתר מקביל המבוסס על תבנית קיימת, אבל היא יכולה לחסוך לכם זמן רב בהמשך הדרך, מאחר והאתר שלכם יהיה קל יותר לניהול ויתנהג בדיוק כפי שאתם מצפים ממנו.

לסיכום:

כנראה, נדרשו לנו מעל לשני עשורים, על מנת להיזכר במה שידענו בעבר - תבניות אמנם מקלות על החיים ברמה מסוימת, אבל כאשר אתם רוצים אתר מבודל מהמתחרים, עם מיתוג ייחודי משל עצמו, ובאיכות גבוהה - פיתוח אתרים מותאם אישית הוא האופציה המועדפת.